Jakie zadaszenie na taras wybrać?

Barbara Wieczorek
marzec06/ 2023

Zastanawiając się, jak zacienić taras, warto wybrać funkcjonalne pergole. Pergole to prosty sposób na to, jakie zadaszenie na taras wybrać. Są nowoczesne, funkcjonalne i zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Co warto wiedzieć o pergolach?

Jakie zadaszenie na taras okaże się najtrwalsze?

Pergole ogrodowe widać w przestrzeni polskich ogrodów coraz częściej. Zastanawiając się, jakie zadaszenie na taraswybrać, warto postawić właśnie na takie rozwiązanie. Pergole, w przeciwieństwie do parasoli, są konstrukcjami stałymi, które nie wymagają ciągłej regulacji. Pergole wznoszone są z elementów modułowych, wykonanych z lekkiego aluminium zabezpieczonego przed korozją. Na szczycie pergoli umieszcza się ruchome lamele – są one również wykonane z aluminium. Dzięki możliwości regulowania położenia lameli, użytkownicy mogą decydować, jak wiele światła ma wpadać pod pergolę. Odpowiednie ułożenie lameli sprawia, że dach jest całkowicie zamknięty, nie nagrzewa się, więc  w jego cieniu panuje chłód. Zintegrowana rynna w konstrukcji pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Konstrukcja pergoli może być tez uzupełniona o dodatkowe panele boczne, których zadaniem jest skuteczna ochrona przed działaniem słońca, ale też podmuchami wiatru.

Jakie zadaszenie na taras będzie najbardziej estetyczne?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie zadaszenie na taras okaże się najpiękniejsze, zdecydowanie warto postawić na pergole. Nowoczesne pergole projektowane są w taki sposób, by idealnie wpisywać się w nowoczesne przestrzenie ogrodowe i tarasowe. W cieniu pergoli koniecznie ustawmy dopasowany do potrzeb zestaw meblowy. Szeroki wybór mebli ogrodowych pozwoli na wykreowanie idealnego miejsca wypoczynkowego dla siebie i bliskich.